Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal Kimlik Tasarımı, çoğu zaman firmalar tarafından basite indirgenen ama aslında önem verilmesi gereken bir konudur. Bir firmanın kurumsal kimlik tasarımı logo tasarımdan başlayıp araç giydirme ve bina cephe giydirmesine kadar birçok alanı kapsar. Kurumsal kimlik bir anlamda firmanın dışarıya açılan yüzüdür. Müşterinize verdiğiniz kartvizit, irsaliye, fatura, makbuz, görüşmeye giderken kullandığınız aracın giydirmesi, ofisinizin görüntüsü müşterinin gözünde bir profil oluşmasına sebep olur. Çoğu zaman müşteriler bu profil doğrultusunda çalışacağı firmayı seçer.

Kurumsal kimlik çalışması yapılmadan önce bir ön çalışma yapılması gerekir. Eğer firma yeni açılacak bir firmaysa kullanılacak ismin daha önce kullanılmamış olmadığı, alan adının ve sosyal ağ kullanıcı adlarının boşta olduğundan emin olunmalıdır. Eğer firma halihazırda çalışan bir firmaysa ve firma adının değiştirilme şansı yoksa eldeki imkanlara uygun şekilde bir yol haritası çizilmelidir.

Kurumsal kimlik çalışmasının en vazgeçilmez öğesi firmanın logosudur. Yapılan bütün çalışmalarda kullanılacağı için tasarım yapılırken uygulama alanının geniş olması ve akılda kalıcı olması gibi özelliklere dikkat edilmelidir. Logo tasarımı tamamlandıktan sonra baskılı materyallerden başlanarak bir konsept çerçevesinde tüm çalışmalarda yeni kurumsal kimlik çalışması uygulamaya geçirilmelidir.

Firmanızın kurumsal kimlik çalışmasına ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kurumsal Kimlik Tasarımı